0
Přihlásit se
en

O +GF+

GF Piping Systems je jednou ze tří divizí korporace Georg Fischer, předního dodavatele plastových a kovových potrubních systémů s celosvětovou působností.
GF Header Image

Historie společnosti

Kořeny úspěšné historie koncernu sahají do období před více než 200 lety, kdy Johann Conrad Fischer založil malou továrnu na zpracování mědi a vývoj kovových slitin. Ke konci 19. století začala firma s výrobou vysoce odolných tvarovek z tvárné litiny a položila tak základy dnešní divize GF Piping Systems. Ta se etablovala na trhu jako přední dodavatel potrubních systémů pro bezpečný a spolehlivý transport kapalin a plynů.

V roce 1903 byla oficiálně registrována ochranná známka s charakteristickými kříži, které představují stylizované tvarovky. Zásadním mezníkem v historii vývoje společnosti GEORG FISCHER +GF+ byl rok 1950, kdy v tajné laboratoři v Schaffhausenu malá skupina vědců zahájila experiment s novým materiálem nazvaným „plast“ – s cílem vyvinout novou spojovací technologii. Po čtyřech letech výzkumu byl tým schopen uvolnit první produkt pro zkušební trh, a to u příležitosti mezinárodní výstavy plastů v Düsseldorfu v roce 1955. Následně byla v roce 1957 ve výrobním závodě v německém Singenu spuštěna sériová výroba tvarovek z tvrzeného PVC.

GF Image

Produktové portfolio

Produktové portfolio výrobní divize GF Piping Systems zahrnuje trubky, tvarovky, armatury a odpovídající automatizační a spojovací technologie pro průmysl, stavebnictví, vodárenské a plynárenské systémy z PVC-U, PVC-C, ABS, PP-H, PE, PVDF, PB a kovových materiálů.

Díky inteligentním systémovým řešením, trendovým produktům a technologiím nastavuje společnost Georg Fischer Piping Systems celosvětové standardy kvality a výkonu.